KĄPIEL W SIANIE KRAXENSTOVE®

kraxenstove

KĄPIEL W SIANIE KRAXENSTOVE® – już od stuleci cenione jest lecznicze działanie siana alpejskiego. Jak się okazuje, pod pojęciem „siano” kryje się nie tylko sucha trawa, ale i wszelkiego rodzaju zioła i rośliny takie jak: mniszek lekarski, kozłek lekarski (waleriana), goryczka, mięta, tymianek, malwa czy pokrzywa rosnące dziko na alpejskich łąkach, położonych wysoko w górach z dala od cywilizacji i zanieczyszczeń.

Składniki siana takie jak: kumaryna, olejki eteryczne, flawonoidy, garbniki, białka, związki mineralne i pierwiastki śladowe działają rozluźniająco, rozkurczowo, uspakajająco i przeciwbólowo, zwiększają też ukrwienie oraz pobudzają przemianę materii.

Te wspaniałe właściwości siana wykorzystywane są coraz chętniej w nowoczesnych salonach SPA i Wellness jako ciepłe okłady np. w Soft Pack System, gdzie obłożeni z każdej strony sianem i opatuleni termalną kołderką oddajemy się wspomnieniom z dzieciństwa i koimy skołatane nerwy zapominając o całym świecie.

Możemy również skorzystać z tajemniczej tyrolskiej specjalności zwanej sauną w sianie czyli Kraxenstove®. Tradycja ta wywodzi się z czasów kiedy siano z alpejskich łąk noszono na dół w specjalnych stelażach zwanych kraxen.

Obecnie KRAXENSTOVE® to pomieszczenie o temp. 35° C, w którym kilka osób siedzi w specjalnych podgrzewanych niszach wypełnionych sianem. Siano oddzielone jest od ciała drewnianymi szczebelkami, które do złudzenia przypominają dawne stelaże – kraxen. Urządzenia wytwarzające parę umieszczone są pod siedziskiem z tyłu za plecami, co sprawia, że wilgotne powietrze przechodzące przez siano wyzwala dobroczynne substancje i olejki eteryczne.

Atmosfera ta wpływa odprężająco na cały organizm, pobudza delikatnie krążenie a ciepło wytwarzane za plecami gości doskonale pielęgnuje i odpręża obszar ramion, pleców i kręgosłupa. Zabieg szczególnie polecany po wysiłku fizycznym zarówno dla amatorów, jak i zawodowców.

KRAXENSTOVE® składa się z:

  • Korpusu w kolorze RAL 1015 (jasny odcień kości słoniowej)
  • Podgrzewanych ergonomicznie uformowanych siedzisk w kolorze RAL 6009 (ciemna zieleń)
  • Stelaża wykonanego z jesionu

Comments are closed.