RASUL®

rasul

RASUL® – rytuał Rasul wykorzystuje starożytną mądrość orientu na temat zdrowia, pielęgnacji skóry i ciała. Cały sekret polega na grze żywiołów – wody, ognia, ziemi i powietrza. Ceremonia RASUL® dostarcza wyjątkowych doznań. Zgodnie z tradycją tureckich czy marokańskich łaźni w ich wnętrzu doświadczamy działania pary w połączeniu ze zbawiennym wpływem naturalnych błot, piany mydlanej, olejów, ziół czy nawet owoców w zmysłowej atmosferze kolorów, dźwięków i zapachów, siedząc w komfortowych, podgrzewanych fotelach, nad którymi rozpylany jest tropikalny deszcz, a wszystko to w absolutnie niepowtarzalnej scenerii, rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”.

Po zabiegu skóra jest dobrze przygotowana do dalszych procedur pielęgnacyjnych, szczególnie polecanych na stołach Hamam, które wraz z łaźnią Rasul tworzą, nie tylko spójną koncepcję pielęgnacji ciała i duszy, ale także skończony projekt architektoniczny.

Ceremonia

Para stopniowo wypełnia wnętrze RASUL®, nad nami światłem niezliczonej ilości gwiazd mieni się kopuła, a wokół rozbrzmiewa relaksująca muzyka. W zależności od potrzeb pielęgnacyjnych naszego ciała możemy odbyć we wnętrzu urządzenia, wybrany zabieg z użyciem jednej z najbardziej widowiskowych marek kosmetyków do spa Kurland, oparty na zmiękczającym i rozświetlającym działaniu różnokolorowych błot Terra Sigillata; przeciwzapalnym i odżywczym – oliwy, łagodzącym i odświeżającym – lawendy, rewitalizującym i wygładzającym – białej gliny z owocami; czy też odczuć oczyszczający i niwelujący zakwasy (szczególnie polecany po dużym wysiłku fizycznym) wpływ piany mydlanej, w pakiecie z uśmierzającym działaniem schłodzonego olejku kokosowego, rozpuszczającego się pod wpływem ciepła naszego ciała.

Dzięki tym wszystkim dobrodziejstwom skóra odzyskuje witalność, staje się bardziej miękka, delikatna i elastyczna; organizm zregenerowany; a psychika odzyskuje utracony spokój. Błogi relaks wieńczy gorący deszcz tropikalny, który jednocześnie spłukuje nałożone na ciało naturalne preparaty.

Design

Ogromny wpływ na powodzenie inwestycji spa ma dopasowany do filozofii odpowiedni, wyjątkowy design, dlatego wszystkie detale w kabinie, np. płytki mogą być wykonywane ręcznie, według indywidualnego wzoru, np. w stylu orientalnym w mauretańsko – arabskiej bogatej kolorystyce strzelistych minaretów, która przenosi Państwa gości w świat szejków i sułtanów. Odpowiednio wygenerowana sceneria wnętrza kabiny, poza terapeutycznymi właściwościami ceremonii, czyni zabieg niezapomnianym i bezpośrednio przekłada się na ekonomikę przedsięwzięcia.

Na życzenie klienta istnieje możliwość zaprojektowania dowolnych kształtów kabiny (dostosowanych do planowanej ilości osób w trakcie jednej sesji zabiegowej) oraz stylu począwszy od tradycyjnych, oryginalnych Azjatyckich czy Śródziemnomorskich, poprzez ponadczasową klasykę, aż po nowoczesne trendy t.j. ZEN czy natural z organicznymi wykończeniami. Haslauer dysponuje ogromną paletą elementów dekoracyjnych t.j. ozdobne listwy, fontanny ceramiczne ścienne, kolumny, ozdobne gzymsy, reliefy itp.

Wyposażenie kabin RASUL®

Szczegółowa specyfikacja wyposażenia standardowego i opcjonalnego kabin Rasul, adekwatnego dla poszczególnych modeli 7,4 czy 2 osobo-wych, a także szczególnie atrakcyjnej pod względem ekonomicznym, koncepcji – Rasul Day Spa, dostępna jest w Cenniku Produktów Haslauer Spa & Wellness World, stanowiącym osobny materiał. Na Państwa prośbę wykonamy kalkulację rozwiązań niestandardowych.

Konstruując łaźnię RASUL® producent wzorował się na pierwow-zorze łaźni tureckich, chcąc oddać wyjątkowy orientalny klimat, zachować maksymalną funkcjonalność terapeutyczną, uczynić ją bardziej komfortową dla potrzeb aktualnego odbiorcy usługi oraz personelu, ograniczając jego udział, a wszystko to z uwzględnieniem dostępnych dla inwestora warunków lokalowych i wynikających z tego kosztów.

Kabina RASUL® obejmuje ogrzewaną podłogę z wbudowanym zbiorni-kiem sedymentacyjnym do zbierania osiadającego błota, ramę drzwiową wykonaną z aluminium, szklane drzwi ze zdobieniem, armaturę mosiężną, ściany wykonane z paneli odpornych na działanie pary, piec wbudowany w tylną ścianę kabiny, zbieralnik pary (kopułę kabiny) z włókna szklanego, o gładkiej lub rowkowanej powierzchni zewnętrznej, ponadto gwieździste niebo składające się ze świateł z włókna optycznego.

Producent zadbał o całkowity komfort klienta w trakcie sesji zabiegowej w kabinie RASUL®, tak aby nic nie zakłócało osiągnięcia maksymalnego relaksu.

Wyposażył kabinę w ergonomiczne, podgrzewane, indywidualne dla każdego klienta fotele z oparciem, wykonane z łatwego w utrzy-mywaniu czystości włókna szklanego. W ich podłokietnikach wykonał zagłębienia na dłonie z przepływającą w ich wnętrzu zimną wodą, aby klient mógł ostudzić lub opłukać dłonie oraz miseczki na błota. Każdy fotel objęty jest dyfuzją deszczu tropikalnego oraz piany mydlanej. Do kabiny dedykowane są także tradycyjne prysznice, umożliwiające dokładne umycie ciała przed opuszczeniem strefy RASUL®.

Tradycyjny system audio składa się z odtwarzacza CD z możliwością odtwarzania plików MP3 oraz zintegrowanego wzmacniacza i dwóch wodoodpornych głośników, ale fani technologii mogą skorzystać ze zdal-nej kostki dźwiękowej, która pozwala klientowi indywidualnie wybierać muzykę i efekty świetlne. Kostka dźwiękowa pozwala odtwarzać muzykę wg specjalnie dobranych tytułów, reprezentujących pięć różnych gatunków muzycznych, w połączeniu z efektami świetlnymi.

Technologia RASUL® wykorzystuje generator pary z pompą esencji ziołowych, o mocy zależnej od wielkości kabiny od 4kW do 6kW oraz panel kontrolny z programowalnym mikroprocesorem i zintegrowaną jednostką sterująco-zabezpieczającą.

Uwzględnia także system automatycznego oczyszczania kabiny, ograniczając kosztowny udział personelu obsługującego do minimum oraz zaprogramowany do cyklicznej pracy wentylator sufitowy dbający o prawidłowe rozprowadzenie pary.

Dla zachowania wydajnej pracy przez lata kabiny RASUL® zaleca się stosowanie aparatu osmotycznego do oczyszczania wody, który wykorzystuje zasadę działania odwróconej osmozy. Urządzenie dostarcza do generatorów pary optymalnie oczyszczoną wodę, zapewniając obsługę o niższych wymaganiach konserwacyjnych i większą trwałość.

Comments are closed.