ŁAŹNIA PAROWA FARMERÓW BRECHELBATH®

brechelbatch

ŁAŹNIA PAROWA FARMERÓW BRECHELBATH® – przyjemne doznania związane ze spacerami po lasach dostępne na wyciągnięcie dłoni, o każdej porze dnia i roku.

Natychmiast po przekroczeniu progu BRECHELBATH® wita nas przyje-mna woń lasu i otula powiew ciepłego wiatru prosto ze zboczy Alp. Pobyt w tej łaźni to wspaniała uczta dla zmysłów. Kojący zapach lasu jodłowego, bardzo często przenosi nasze myśli wprost do lat dziecięcych, spędzonych na łonie natury.

„BRECHELBATH” to słowo pochodzące od bawarskiego „brecheln” i określa czynności wykonywane w trakcie obróbki lnu i konopi siewnych, a polegających na zgniataniu, oddzielaniu włókna od zdrewniałej już części słomy, a odbywających się w ciepłym i suchym powietrzu. Około 200 lat temu, łodygi lnu suszono ciepłym powietrzem o niskiej wilgotności i zwano je „Brechel Cottage”. Rośliny otrzymując ciepło, przygotowane były na dalszą obróbkę. W trakcie suszenia lnu, dodawano ziół, które w zamian oddawały piękny aromat. W sobotnie wieczory, przed niedzielną mszą, z BRECHELBATH® często korzystały kobiety, ze względu na oczyszczające ciało właściwości i towarzyszący niepowtarzalny zapach.

BRECHELBATH® to intensywnie aromatyczna kąpiel w ciepłym powietrzu, o umiarkowanej wilgotności, i wzrastającej temperaturze. Wnętrze wyłożone jest drewnem i nawiązuje do oryginalnej chaty brechel, gdzie na środku stoi piec z miedzianą koroną, wypełnioną gałęziami i szyszkami jodłowymi. Każdorazowe rozpylenie nagrzanego powietrza, niesie ze sobą piękny aromat, który wypełnia pomieszczenie. Zapachy i atmosfera panująca w tym miejscu pozwala na odpoczynek
i oferuje jednocześnie łagodną kurację dróg oddechowych.

Praca pieca jest sterowana komputerowo, więc para skumulowana pod sufitem rozprowadzana jest delikatnie wzdłuż ścian, za plecami siedzących osób.  Inwestorzy, których obiekty Wellness & SPA usytuowane są w pobliżu lasu iglastego, instalując BRECHELBATH® zyskują zabiegi wellness podkreślające indywidualną specyfikację ich miejsca oraz być może także dostęp do stale świeżych gałęzi świerkowych lub jodłowych.

Technologia BRECHELBATH® obejmuje ozdobny piec z mechanizmem i pompą, zintegrowaną jednostkę sterującą. Urządzenie kontrolne umożliwia wybór programu, steruje generatorem pary i wszystkimi komponentami opcjonalnymi.

Wyposażenie standardowe:

  • Innowacyjny system sterowania – wykonany z miedzi, działający
    razem z koszem na gałązki i szyszki jodłowe, zawieszony pod sufitem.
  • Dyskretne oświetlenie
  • Ściana wyłożona poziomo drewnem
  • Pokrywa sufitu wykonana z miedzi
  • Siedziska – ławki – rdzeń siedziska wykonany ze stali nierdzewnej, ławki pokryte z zewnątrz drewnem
  • Listwa wykończeniowa świerkowa, montowana przy suficie
  • Szklane drzwi z ramą oraz mosiężnymi okuciami o powierzchni analogicznej do stali nierdzewnej

brechelbatch-2

Comments are closed.